ELEKTROPOHONY

Jedná se o nový zcela unikátní elektromotor, určený především pro použití v oblasti elektromobility. Konstrukce motoru je zaměřena hlavně na nejnáročnější aplikace, ve kterých se preferuje vysoká hustota výkonu na objem a hmotnost.
Motor v sobě zahrnuje několik samostatných inovativních technologií včetně použití nových materiálů. Technologie pak společně mohou tvořit vzájemný celek, anebo je lze použít i samostatně. Účelem těchto inovací je (oproti současnému stavu) zvýšení poměru hustoty výkonu na objem a hmotnost motoru a zvýšení efektivity motoru v celém rozsahu otáček na co možná nejvyšší úroveň.

img_20160619_182614

První inovativní technologie:
Jedná se o konstrukční provedení, jímž je docíleno optimalizované využití magnetického pole motoru. S použitím této technologie, dokáže motor využít více magnetického toku cívky, což má pozitivní vliv na zvýšení točivého momentu motoru. Na základě propočtu navržené technologie bylo spočítáno zvýšení točivého momentu takového to motoru 1,5 – 2 krát více oproti běžným nejvýkonnějším motorům s permanentními magnety.
Druhá technologie:
Tato technologie je tvořena elektronickou a konstrukční částí. Zvyšuje hustotu výkonu motoru.
Třetí technologie:
Jedná se o unikátní časování záběrů motoru. Tato technologie má velmi pozitivní vliv na účinnost motoru v celém jeho rozsahu otáček.
Čtvrtá technologie:
Umožňuje aktuální nastavení časování záběrů motoru podle daného jízdního režimu a tím zvolit jeho nejvhodnější nastavení podle toho zda je potřeba dosáhnout vysokého krouticího momentu při zrychlování, nebo dosáhnout maximální účinnosti při ustálené jízdě, kdy není nutný maximální krouticí moment.